Szkolenia zamknięte

Ochrona danych osobowych

Ochrona danych osobowych

W przeciągu kilkunastu ostatnich lat, w zasadzie od 1997 roku od kiedy powołano do życia urząd Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) rośnie zarówno wśród społeczeństwa jak i przedsiębiorstw znaczenie ochrony tych danych. Oznacza to z jednej strony większe bezpieczeństwo naszych danych, z drugiej konieczność uzupełniania wiedzy o zasadach ochrony danych osobowych przez pracowników jednostek administracji publicznej, prywatnych przedsiębiorstw przetwarzających dane o klientach i innych jednostek, w których zbierane są dane "wrażliwe".

Od kilku lat prowadzimy szkolenia z ochrony danych osobowych, szkoląc zarówno administratorów danych jak również wszystkie inne osoby, które pracują z takimi danymi.

Celem szkolenia ochrona danych osobowych jest przedstawienie uczestnikom obowiązków związanych z ochroną danych osobowych, które stoją przed wszystkimi osobami, które mają styczność danymi pracowników, klientów czy petentów. Podczas szkolenia uczestnicy zostaną wyposażeni w niezbędną wiedzę i umiejętności niezbędne przy ochronie i przetwarzaniu danych osobowych. Dowiedzą się jakie obowiązki na nich spoczywają, jakich powinni trzymać się zasad podczas przetwarzania i zabezpieczania danych, a także jakie grożą konsekwencje za niestosowanie się do obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie.

 

Komu polecamy szkolenia z ochrony danych osobowych?

Adresatami szkolenia są wszystkie osoby mające w pracy kontakt z danymi osobowymi, w szczególności przedstawiciele administracji publicznej, pracownicy służby zdrowia, pracownicy działów kadr, działów handlowych przetwarzający dane osobowe, administratorzy danych osobowych lub administratorów bezpieczeństwa informacji, menedżerowie różnego szczebla i inne osoby zainteresowane tą problematyką.

Metodyka szkolenia

Seminarium z elementami ćwiczeń.


Trenerzy/Wykładowcy:

Prawnik z bogatym praktycznym doświadczeniem w obszarze ochrony danych osobowych.

 

Lokalizacje szkoleń:

Cała Polska

 

Przykładowe tematy szkoleń z ochrony danych osobowych, które realizowaliśmy:

  • Ochrona danych osobowych w praktyce. Obowiązki, zasady konsekwencje.

 

Date

28 sierpień 2018

Tags

Szkolenia prawne
©2020 Gremium IDK. All Rights Reserved.

Search